Egyházmegyei felügyelők találkozója

Piliscsaba

Idén Piliscsabán találkoztak az egyházmegye gyülekezeteinek felügyelői. A  találkozó a gyülekezet új templomában kezdődött Kézdy Péter helyi lelkész áhítatával. Ezt követően a lelkész vezetésével körbejártuk a belső terek kialakításában is lenyűgöző, impozáns templomot, amely Krizsán András tervei alapján bajor egyházi támogatással épült 2022-ben.

Dobó György egyházmegyei felügyelő a béke mielőbbi megvalósulásáért való imalánc megszervezését javasolta a közösségnek. A javaslat nem nyert egyöntetű támogatást, így a gyülekezetek egyedileg döntenek a közösségi imádság kérdésében. Ezt követően a felügyelők a gyülekezetük elmúlt évének  történéseiről számoltak be. Általános tapasztalat, hogy a covid időszak után a hívek nagy része visszatért a templomba, azonban sehol sem állt vissza a korábban megszokott látogatottság. Ebben része lehet annak is, hogy a legtöbb gyülekezet online élő közvetítéssel, vagy időbeli eltolással utólagos megtekinthetőséggel teszi távolról is elérhetővé az istentiszteletet. A legtöbb helyen újra működnek az átmenetileg felfüggesztett közösségi alkalmak. A rendkívüli módon megnövekedett rezsi költségek csökkentésére különböző technikák születtek. Templom fűtés helyett temperálás, a közösségi programok időbeli és térbeli korlátozása, stb. Budavárban a lelkészházaspár közelgő nyugdíjba vonulása, és további főállású alkalmazottak nyugdíjba lépése jelent komoly kihívást. Csillaghegy is lelkészválasztás előtt áll szintén a parókus lelkész nyugdíjazása miatt. A gyülekezet egyébként sajátos zarándokutakat szervezett és szervez a határon túli magyar gyülekezetek meglátogatásával. Több gyülekezet segíti elszállásolással az ukrajnai menekült családokat, az anyagi segítségnyújtás különböző formáiban pedig valamennyi gyülekezet igyekszik segíteni a bajba jutottakon. Megköszönve a helyiek vendéglátását, imádsággal zártuk a találkozót.

Dobó György